TJ Hvězda Trnovany 2:1 (0:0) TJ Slovan Sobědruhy

26. 8. 2017

Branky: 48. Vít Petrů 1:0, 55. Marek Klinkáček 1:1, 76. Roman Klieber 2:1

Střídání: 46. Vávra → Nykodým, 61. Hojka → Simandl, 66. Petrů → Klieber, 73. Podhrázský → Husák

ŽK: 53. Doksanský, 81. Perner

V prvním kole sezony 2017/18 se trnovanská Hvězda utkala s ambiciozním Slovanem ze Sobědruh. V příjemném počasí si do ochozů našla cestu slušná porce diváků, kteří na první zajímavou situaci nemuseli dlouho čekat. Centrovaný míč ze strany Bachmaier nezkrotil, což naštěstí překvapilo i hostujícího útočníka, který míč nechal doputovat až do zámezí. Pak převzala otěže zápasu Hvězda, jež měla k dispozici několik rohů a přímých kopů, bohužel z nich nedokázala nic vytěžit. Největší příležitost první půle měl na hlavě Melzer, po rohovém kopu zůstal zcela volný a gólovou radost mu pokazil výborným zákrokem Bachmaier. Po 45 minutách střídal Martin Vávra, který za premiéru mezi dospělými zaslouží velkou pochvalu!

V druhém dějství jsme se dočkali toho, kvůli čemu se fotbal hraje - branek. Po krásné průnikové přihrávce Desenského se řítil sám na branku Petrů a zakončením na zadní tyč podél brankáře nás poslal do vedení - 1:0. Z toho jsme se radovali pouhých 7 minut. Hosté rozehrávali přímý kop z půlky hřiště a na hranici vápna jej zády k brance prodloužil Marek Klinkáček. Jeho pokus zapadl do naší branky a začínalo se znovu - 1:1. Vedení nám mohl vrátit Perner, dobře umístěnou hlavičku mu Tůma vyrazil na roh. I hosté však hrozili. Přímý kop ze strany putoval na přední tyč, ale Bachmaier nohou reflexivně vyrazil. Pak přišla minuta číslo 76. Klačan rozehrál roh, obránci odvrátili zpět na Klačana, jenž následně přihrál na přední tyč na Frolíka, ten míč poslal před prázdnou branku, Klieber stál tam, kde měl a dotlačil jej do sítě. Po 10 minutách na hřišti si připsal první branku za chlapy. Těsně před koncem se po nedorozumění dvou našich hráčů řítili hosté do přečíslení, Kropáč však místo přihrávky volil střelu vedle a tím nás zachránil. V hektickém závěru ještě stihl obdržet červenou kartu Olexa. Poslal sudí do choulostivých míst, oni jej na oplátku předčasně do sprch. Těsně na to hlavní arbitr utkání ukončil a my si připsali první tři body v sezoně.